Історія нашого ліцею

Перший рядок в історію освіти села вписано у 1862 р.: тоді відкрили початкову школу. Щоправда, для здобуття знань було відведено тільки одну кімнату, де навчалось грамоти 40 дітей. Першим просвітителем був вчитель Ілля Піцул (нині це ЗОШ №1). Школа побудована ще австрійськими окупантами і добудована в 1933 році румунами. Після війни (1944-1948) школа стала середньою (6-9 класів ). Нову спорудили в 1989 році , де навчалось 250 учнів, згодом більше 300 учнів. Пізніше , десь після 1924року була побудована початкова школа на хуторі Леорда зусиллями директорів : Куперковича Леонтія , Василя Талпаріва, Кіци Марії , Чоботаря Степана Гавриловича. Директорами також були: Іліук Василь (1920-1940), Левицький Василь (1948-1954), Ваговські Василь (1955-1959), Георгій Бабій(1940-1944), Андроніс Вера (1944-1948) , Боднарюк Василь (1959-1987),Гуцуляк Лазор (1964-1969), Русу Галина (1967-1992), Маріуц Костянтин (1992-2007) . А з 2007 року і на даний час Маріуц Зінаіда Георгіївна.

Нині у селі Верхні Петрівці функціонують три школи 1-3 ступенів, де навчається 680 дітей .

Верхньопетрівецька ЗОШ№1 заснована у 1872 році .Зі слів колишнього директора школи Стрільця Івана Юхимовича під час ремонтних робіт 1958 року будівельниками бригади колгоспу імені М.В.Фрунзи, знайдено напис на стіні , де зараз кабінет географії,який свідчить що школа заснована за часів Австрії у 1872 році , як двокласна народна школа. Пізніше стала чотирикласною. Діяла відповідно до законів про початкову освіту Австрії та була підпорядкована Крайовій шкільній раді Буковини. Директором був Данілевський Сільвестр . Після того , як Буковина увійшла до складу Румунії 1918 року, відповідно до закону ”Про початкову освіту ”, від 29 липня 1919 року, була підпорядкована секреторіальному державному у справах освіти. Викладали :Заког Божий . мову, історію , математику, спів , малювання. Директором працював Бежан Валеріян з дружиною Бежан Елеонорою (1921-1929). Навчались у 1929 році 64 хлопчики та 55 дівчат( із архівних документів. (148:р.280-281)).

А з 1930 року школа стала семирічною(1-7ст). За проханням директора Бежана В. направили в школу ще трьох вчителів.: Данілеску Сільвестра, Бесплітней Вікторію , Лупуляк Стефанію (свідок Бута Іван Георгійович, який у 1939 році закінчив 7 класів ( за свідченням його документів ).

Зі слів Кучуряна Василя Ілліча , який після воєнних років пішов у перший клас, у 1947 році школа знову стала трьохкласною із молдавською мовою навчання, директором був Канцер Михаїл Евгенійович, родом з Буденця, вчителькою Кучурян Аврікою. Навчалося 17 учнів : Бродовська Августіна, Бродовська Штефанія, Корома Ілля, Тодересе Равека, Федорян Валер’ян та інші.

• У 1951 році стала чотирьохкласною, директором був Лукян Остап Степанович , родом із Лужан , Кіцманського р-н та вчителька - Лупу Лариса Іллівна.

1949 року Стрілець І.Ю. з дружиною Яковець Н.І, 1930 р.н. родом із Шилівців Хотинського району, за направленням після закінчення педучилища, прийшли працювати вчителями молодших класів. Надія Іванівна – у Верхньопетрівецьку ЗОШ №1, а Іван Юхимович – на Леорду.

А в 1950 році їх перевели у Верхньопетрівецьку ЗОШ №1 на хуторі «Фундоя», Івана Юхимовича на посаду директора школи, а Надію Іванівну - вчителькою молодших класів.

Вчителями працювали : Бродовська Штефанія Леоновна , Звинка Олена Георгіївна, Безушко Олена Дмитрівна. Іван Юхимович закінчив географічний факультет Чернівецького державного університету . Займався усі ці роки і науковою діяльністю. Спочатку захистив кандидатську дисертацію , а 17 років тому – (1989р.) докторську. Став доктором географічних наук. До 2009 року працював директором школи. Понад півстоліття (56років) очолював школу. Вся ці роки він вкладав свою душу у рідну школу навчаючи дітей. Є чим похвалитися Івану Юхимовичу. На сьогоднішній день він залишився в нашій школі і працює вчителем історії і географії разом з його вихованцями Пінтеску Оленою, Багнян Інною , Урсулян Джиною , Герасим’юк Тетяною, Арделян Марією, Урсулян Тетяною , Федоряном Мірчею , Владян Ліліаною , Петрюк Оленою , Кобель Флоарею, Грижинку Єльвірею, Вієру Жеоржетою , Гаврилоає Лукрецією, Кобель Марією , Балан Маріанною, Урсулян Оленою, Монікою Інною, Грижинку Андрієм , Урсулян Георгієм , Георгіян Ніною.

А директорську естафету Іван Юхимович у 2009 році передав вчителю фізкультури, колишньому учневі - Грижинку Івану Георгійовичу (до 2019 року), який у 2019 році на місцевих виборах отримав перемогу та став Головою Петровецької ТГ.

Від 31 серпня 2019 року Верхньопетровецька школа І-ІІІ ступенів №1 реорганізовано у Верхньопетровецький ліцей.

На конкурсній основі обрано нового директора ліцею - вчителя математики,  - Федорян - Киселицю Маріанну Мірчівну.

На даний час у сучасному корпусі школи, навчається 461 учнів. До послуг учнів - 12 класних приміщень, 12 навчальних кабінетів, шкільна бібліотека, їдальня, спортивний зал, читальний зал гімнастичний зал, мультимедійна зала. Навчання здійснюється на українській мові.

Сучасний вигляд школи

Оформлення кабінетів

Кабінет директора

Учительська