Культові споруди села

Як засвідчують історичні документи, жителі села Верхні Петрівці тривалий час не мали власного храму. Вони відбували Богослужіння у церкві що знаходилась у сусідньому селі Іжівці. І тільки 1808 року у Верхніх Петрівцях зуміли побудувати дерев’яну церкву на хуторі Аршиця , яка 1989 році згоріла.

У 1909 році був зведений новий камяний храм , що стоїть і досі та носить імя святої Параскеви. Першим священиком був Іоан Завадовський родом з Красноїльськ).

Набагато пізніше , в 1925 році на хуторі Леорда була збудована церква "Святих архангелів Михаїла та Гавриїла ”, яка під час війни була зруйнована, але її відновилили в 1991 році .Безперечно, окрасою хутора Леорда, зокрема і Верхніх Петрівців, є жіночий монастир Жінок – мироносиць , будівництво якого розпочалося у 1994 році під керівництвом протоієрея Василя Ковальчука. Серед святинь , які приваблюють сюди прочан, є частинки мощей преподобного Силуана Афонського , Святого Іоанна Златоуста, великомученика Пантелеймона. На честь останнього зведено церкву – дзвіницю заввишки 50 метрів , яка вражає своєю величчю 20 метрів висоти, 8 метрів ширини. Тільки святий хрест, який стоїть на дзвіниці, має 4,5 метра.

У неділю жінок – мироносиць - третя неділя після Великодня - та в день Архістратега Михаїла у монастирі відбуваються велелюдні відправи.

Більше ста років жителі частини Верхніх Петрівців хуторів Фундоя , Мокрець, що межує з сусіднім селом, ходили на службу Божу до Нижніх Петрівців. А жителі цих хуторів вирішили , що пора завести новий храм для більшої зручності православних віруючих, кількість яких зросла останніми роками громади охоче підтримали ініціативу , взявши активну участь у зборі коштів та спорудженні тимчасової церкви , а поруч видніється прекрасний храм – це зовсім інша споруда храму - перенесення мощів Святого Миколая. А почали її будувати у 2008 році під керівництвом настоятеля храму Георгія Патраучану. Новий храм став не тільки архітектурною окрасою Верхніх Петрівців , а й осередком духовного виховання 13 грудня 2011 року відбулося освячення храму. А сельчани тепер мають власне храмове свято -22 травня.

У Верхніх Петрівцях також діє римо- католицький костел Святого Антонія (захисника дітей ), котрий був зведений у 1907 році ,який за своє існування зазнав багато поневірянь. На цьому місці був переоблаштований у клуб, потім в цех з виробництва матраців, а на другому поверсі була бібліотека . А у 1996 році костел реставрували і знову освятили.

У Верхніх Петрівцях розташовані каплиці: каплиця, збудована родиною Волощуків , яка функціонує з 1938 року; каплиця, збудована родиною Багняна Миколи Васильовича, Олени Георгіївни , каплиця, збудована родиною Урсуляна Григорія в 1996 році.

Каплиця, збудована родиною Урсулян Равеки в 1946 році, розташована на хуторі Фундоя, каплиця, збудована родиною Токіци Драгоша в 1992 році, розташована на подвір’ї Гаврилоає Валерія. Дві каплиці ,що розташовані на подвір’ї сільської церкви Святої Параскеви, споруджені в 1910 і в 1990 р.р. Каплиця на подвір’ї Гуги Петра була освячена у 2005 році . Вона зведена за ініціативою Бурли Марії. Каплиця на подвірї Кучуряна Констянтина Трифоновича збудована і освячена 22 листопада 1998 року.

Каплиця збудована Плешкою Георгієм у 1991 році, знаходиться на його земельній ділянці;каплиця Арделяна Василя Дмитровича, збудована у 2000 році, розташована на землі Штефуряк Георгіни.

Каплиця збудована родиною Колцуна Георгія Констятниновича у 2006 році, знаходиться на хуторі Мокрець.

Каплиця, зведена родиною Соколовського Василя в 2006 році , розташована на перехресті двох доріг, одна з яких веде в село Іжівці.

На хуторі Зруб. На тому місці де до 1941 була маленька православна церква для жителів хуторів . : «Здруб », «Леорда» ,«Кракана». Та церква у 1941 році згоріла. Нині на цьому місці для жителів цих хуторів збудована каплиця Гугою Ігорем Драгушовичем .

Більше ста років жителі частини Верхнів Петрівців хуторів Фундоя, Мокрець, що межує з сусіднім селом, молилися за богослужінням в Успенській церкві с Нижні Петрівці аж доки не вирішили звести свій храм для більшої зручності православних віруючих. Громади охоче підтримали ініціативу, взявши активну участь у зборі коштів та споруджені тимчасової церкви, а поруч видніється прекрасний храм – це зовсім інша споруда храму перенесення мощей Святого Миколая. Почали її будувати у 2008 році під керівництвом настоятеля храму Георгія Патраучану і назвали - храм Святого Миколая. Храм став не тільки архітектурною окрасою села, а й осередком духовного виховання – 13 грудня 2011 року відбулося освячення храму. А сельчани тепер мають власне храмове свято – 22 травня.

На території Верхньопетровецької ЗОШ №1 збудована каплиця, на перехресті двох доріг, одна з яких веде в село Ропча. Була освячена 24 листопада 2013 року.