«Шевченко – митець, який відкрив для української нації двері в безкінечність...»

Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка...

Тарас Шевченко. З цим іменем сьогодні на планеті іденти­фікується Україна та українці. І хто б ти не був, де б не жив, той, хто перечитає "Кобзаря", не зможе уявити своєї долі без Шевченка. Той, хто крізь алмазну грань Кобзаревого слова гляне у світ, той уже ніколи не спиниться в дорозі до ідеалу - істинного братства між людьми і народами. Шевченко належить до найулюбленіших поетів світу - від Біловежі до Гімалаїв, від Сицилії до Японії.

Як досяг, чим завоював цю славу найбезправніший солдат Російської імперії — найбільшої і найжахливішої в'язниці народів, яку тільки знала історія? СЛОВОМ!

Пізнавати Шевченка - це пізнавати історію, доходити до найостаннішого кола українського пекла, опускатися в оги­дні ями національного розбрату, малоросійського плебейст­ва, всього того, що доводиться викорчовувати і випалювати словом Шевченка.

Пізнавати Шевченка - це мучитися, страждати від того, що нашу предковічну землю позбавили спокою сусіди-нероби. Пізнавати Шевченка - це терзатися думкою, що міг би дати такий талановитий і працьовитий народ, якби був від запро­вадження кириличного письма самостійним.

Пізнавати Шевченка - це працювати до сьомого поту й наближатися до торжества добра над злом, очиститися духов­но й морально.

Шевченкове свято - то кришталево чисте свічадо. 207 років минуло від того дня, коли українка-кріпачка дала світові генія, але він не віддаляється, а наближається. Тож переходимо за посиланнями та  слухаймо Шевченкове слово!

Шевченко - дітям... 1 - Б клас, класовод Реус Оксана Анатолівна

Вірші Шевченка. 2 - А клас. Класовод Бойчук Альона Костянтинівна

Вірші Шевченка. 2-В клас, класовод Кобель Флоря Іллівна

Пам'яті видатного поета. 3 - А клас, класовод Грижинку Ельвіра Володимирівна

Ми - нащадки Кобзаря. 4 - А клас, класовод Вієру Жеоржета Карлівна

Вірш "Вітер з гаєм розмовляє.." учениця 4 - Б класу, класовод Герасимюк Тетяна Аврелівна

Учні 6-х та 9-го класу, вчитель української мови та літератури Георгіян Ніна Петрівна, класні керівники Попеску Тетяна Дмитрівна, Моніка Інна Костянтинівна, Ватаманюк Олена Іванівна

Учні 7 -А класу, класний керівник Балан Маріанна Костянтинівна

Учні 8 - А класу, класний керівник Балан Ганна Іванівна

"Учітеся брати мої..."Флешмоб "Шевченко єднає", декламують педагоги ліцею.

"Мені однаково чи буду" Флешмоб "Шевченко єднає", декламують педагоги ліцею.

"Розрита могила..." Флешмоб "Шевченко єднає", декламують педагоги ліцею.

Присвячено 207 річниці від дня народження поета. Читає - Ганна Андріївна Адамович, вчитель музичного мистецтва.

Уривок з поеми Тараса Шевченка"Гамалія" читає педагог - організатор ліцею Альона Іллівна Кисилиця

Переглядів: 199 | Додав: vpetrov | Рейтинг: 0.0/0