Історія спорту села

     Фізкультура і спорт , як в сучасних реаліях, так і 50-60-70-80-90 роки, були бажаним заняттям сотень петрівецьких хлопців і дівчат . Зараз в час, коли спорт став більш фінансовим і рекламованим, незрозумілим стає той факт, що в ті роки замість бутсів та іншого взуття були босі ноги; замість футболок були мамині сорочки. І в той же час гра мільйонів заполонила і Горішні Петрівці, пізніше названими Верхні Петрівці.

Перші визнання футбольна команда Верхніх Петрівців отримала в далекому 1966 році. Футболісти колгоспу імені Котовського стали переможцями Сторожинецького району. Пригадують тодішні футболісти , що відрядними посвідченнями для них були: овечий будз, 4 хлібини , випечені в колгоспній пекарні, і кілограм цибулі.

А справжнім бумом для села Верхні Петрівці в розвитку фізкультури та спорту було призначення Нікіфорюка Івана Васильовича , справжнього фізкультурника , вболівальника – господаря. В той же час пішла друга хвиля розвитку футболу. Розпочиналось з кубка імені Степана Рибки в селі Банилів – Підгірний. В 1984 році молода команда "Колос” колгоспу імені Котовського посіла почесне третє місце, вирвавши перемогу у команди майстрів другої ліги з Закарпаття.

В цей час розвивалися й інші види спорту: теніс, шахмати, волейбол,легка атлетика, гирьовий спорт та інші. Під кінець 80-х років . Місцева влада почала будувати новий сільський стадіон з біговими доріжками , стрибковою ямою, стрілецьким тиром, лавками для сидіння на 200 глядачів, трибуною з роздягальнями, кімнатою для суддів, кімнатою для збереження спортивної форми. В 1990 році урочисто відкрили новий сільський стадіон ”VICTORIA”.

Команда колгоспу імені Котовського брала участь і в обласних змаганнях з футболу. Неодноразово проходила в фінали спартакіади Сторожинецького району в змаганнях за різні кубки.

В1991 році команда VICTORIAстала чемпіоном Сторожинецького району . Команду представляли Фратовчан Георгій Григорович , Захарчук Михайло, Фратовчан Олександр Григорович - приватний підприємець , Чоботар Михайло Васильович - приватний підприємець, Гріжинку Іван Георгійович - директор ЗОШ№1, Герасим‘юк Віктор Михайлович - вчитель фіз. виховання ЗОШ№1, Федорян Мірча Михайлович - вчитель ЗОШ№1, Дабика Георгій Ілліч , Бобіштян Костянтин Флорович - приватний підприємець, Галевич Валерій і Бічер Валерій Ілліч - приватні підприємці, брати Гараги - Тодор , Василь ,Георгій, Дмитро, брати Скіпор Ілля та Степан Ілліч - підприємці , Гріжинку Костянтин Георгійович, Кобель Ілля Іванович , Сучеван Георгій .

1992 року товариство імені Михайла Емінеску спільно з редакцією газети "Зоріле Буковиней в с.Верхні Петрівці провели футбольні змагання на кубок ”Драгуш воде". Брали участь три команди с. Годинешть Герцаївського району, команда ”Вікторія" Верхніх Петрівців і команда "Дружба” Нижніх Петрівців. Перший кубок "Драгуш воде ”, отримала команда села Верхні Петрівці.

1994-1994рр. команда ”Вікторія" за підтримки товариства Михайла Емінеску, здійснила ряд товаристських матчів з командами Ватра Дорней, Кимпу Лунг Молдовенеск, Галанешть.

1996-2009рр. пройшла зміна поколінь футболу. Протягом цього часу верхньопетрівчани брали участь в різних змаганнях з волейболу, міні-футболу, футболу, з настільного тенісу. Команда села з настільного тенісу чотири роки підряд входила в трійку призерів. Ними стали: Сташеску В. В., Царюк В.О., Юрческу М. Д.

2009-2011рр. відродилася футбольна команда села ”Сокіл". Меценатом став Василь Соколовський, великий шанувальник Верхньопетрівецького футболу.